Okolí penzionu, Jeseníky

ubytování Jeseníky - ubytování s bazénem

Dovolená v Jeseníkách a okolí obce Sobotín:

Obec Sobotín leží nedaleko známých lázní Velké Losiny. Je obklopena hlubokými jehličnatými lesy Hrubého Jeseníku a horskými loukami.

Pro Vaše výlety jsou zde zajímavá místa, která stojí za to navštívit, například dřevěný kostel v Maršíkově, Velké Losiny – lázně, zámek proslulý čarodějnickými procesy v 17. století, unikátní ruční papírna s muzeem papíru, hrad Sovinec. Nedaleko je i známá přečerpávací elektrárna Dlouhé stráně s možností exkurze.

Místo je ideálním výchozím bodem pro turistické výlety po vrcholech Jeseníků, mj. na Skřítku (7 km) je začátek hlavní hřebenové túry – Ztracené kameny, Jelení studánka, Petrovy kameny, Praděd, Červenohorské sedlo, Šerák (lanovka). Přes Skřítek prochází také řada horských cyklostezek.
Milovníci sběru hub a borůvek se ve zdejších lesích budou cítit jako v ráji. Jako cíl výletu můžete využít horní nádrž přečerpávací elektrárny Dlouhé Stráně s krásným výhledem na celý hřeben Jeseníku, na kterou se dostanete i pomocí šestisedačkové lanovky z Koutů nad Desnou, bobovou dráhu v Petříkově, horské minikáry v Ramzové.
Pro milovníky adrenalinu jsou v blízkosti cvičné horolezecké skály na Rabštejně.

Koupání mimo vlastní areál penzionu je možné  v nově zrekonstruovaném areálu termálního bazénu ve Velkých Losinách (8 km), v přírodním koupališti Na krásném (9 km), v krytém bazénu a v letním koupališti v Šumperku (14 km).

Milovníci lyžování mají k dispozici svahy v těchto místech: Hraběšice (5 km), Klepáčov (5 km, 3 vleky, loučka pro začátečníky a červená sjezdovka s nočním osvětlením-500 m), Vernířovice (7 km), lyžařský areál v Koutech nad Desnou (15 km) s šestisedačkovou lanovkou, Přemyslov (14 km), Červenohorské sedlo (24 km), Petříkov (33 km).
Ze Skřítku vychází řada značených a průmyslově upravovaných běžeckých tras různé obtížnosti, zahrnující celé Jeseníky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *